El Yatırması/ Elyaf Püskürtme Polyester POLİPOL 3401 Ortoftalik Genel Amaçlı 18 KG Teneke

Marka: POLİYA

1,836.00 TL

Telefon Bilgi Hattı

0216 3541124

Tıklayın, telefonunuzu bırakın. Sizi arayalım.

Şimdi sipariş verirseniz içerisinde kargoda.
Ücretsiz Kargo
Sepete Ekle
Hemen Al
SEÇENEKLER :

Ürün Açıklaması 
Polipol 3401 ,genel amaçlı CTP uygulamaları için geliştirilmiş endüstriyel kullanıma yönelik orta reaktiviteli, ortoftalik polyester reçinedir.Uygun vizkozitesi sayesinde camelyafını kolay ve iyi ıslatır.Hacimsel çekmesi düşüktür.Yüksek mekanik değerlere sahiptir. Lloyd’s Register onayına sahiptir.

 

Önerilen Kullanım Alanları: Otomotiv gövde parçaları (tamponlar-çamurluklar),Su depoları, Modüler kabin,Tekneler-deniz araçları, Havuz filtreleri, Endüstriyel CTP parçalar. Kimyasal dayanım ve Yüksek ısıl dayanımların gerektiği özel uygulamalar için teknik ekip ile temasa geçiniz.

 

Uygulama: El Yatırması, Elyaf Püskürtme, Fitil Sarma tavsiye edilir.

 

Raf ömrü ve saklama koşulu: Raf ömrü üretim tarihinden itibaren 6 aydır.Her ürün ambalajı üzerinde üretim ve son kullanma tarihi bilgisi mevcuttur. Polyester reçineler stiren içermektedir. Stiren uçucu bir kimyasaldır. Tüm polyester reçineler ağzı sıkıca kapalı olacak şekilde, oda sıcaklığında (18°C - 26°C), güneş görmeyen bir ortamda saklanmalıdır. Ambalaj açıldıktan sonra hava ile temastan dolayı raf ömrünün 6 aydan daha kısa olacağı unutulmamalıdır.

 

Kullanım kolaylığı: Profesyonel ve hobi kullanımına uygundur. (Güvenlik uyarılarına uyunuz.)

 

Koku ve Görünüm: Açık sarımsı yarı saydam sıvı halinde güçlü stiren bazlı bir kokuya sahiptir.

 

Karışım Oranı 
Ortam sıcaklığına ve gereken kap ömrüne bağlı olarak kürlenme için reçineye 20-25 °C de ilk önce ağırlığının %0.2 (binde 2) oranında %6lık Kobalt (hızlandırıcı) eklenir ve karışım homojen hale gelene kadar 2-3 dakika iyice karıştırılır. Daha sonra %1-2 oranında MEK-P (sertleştirici) ilave edilir. Karıştırma kabının cidarlarında biriken hızlandırıcıyı ortaya doğru karıştırarak, tüm karışım 2- 3 dakika daha homojen olana kadar iyice karıştırılır . Malzeme kullanıma hazırdır. Kobalt ve MEK-P kimyasallarını pastör pipet, MEK-P ölçüm kapları ve hassas tartı yardımıyla dozajlamanız önerilir.

 

Önemli: Kobalt (hızlandırıcı) ve MEK-P (sertleştirici) ölçümleri için her zaman ayrı kaplar ve ayrı karıştırma çubuğu kullanınız. Bu iki kimyasal saf olarak bir araya geldiklerinde patlayıcı ve yanıcıdır. 

 

Dolgu Kullanımı: Polipol 3401 Genel Amaçlı Doymamış Polyester Reçine formülü dolgu eklemeye çok müsait değildir, ancak üründe istenen özelliklere göre ağırlıkça %10-15 e kadar kalsit,talk,dolomit dolgu kabul eder.Bu oranlardan fazla dolgu kullanımı kompozit parçanın kırılganlığını arttıracaktır. Dolgu malzemesinin nem almamış olması çok önemlidir. Ayrıca dikkat edilecek bir husus da; kürlenme için gereken MEK-P, reçineye dolgu ilavesinden sonradan eklenmelidir. 

 

Renklendirme: Kompozit parçanın yüzey parlaklığı,rengi ve yüzey dayanımı jelkot ile sağlanır.Eğer jelkotlu üretim yapılmayacak ise,kullanım amacına göre reçineleri renklendirmek için pigment pasta kullanılır. Pigment, kobalt eklenmiş polyester reçineye iyice karıştırılmalı havası alındıktan sonra MEK-P(sertleştirici) eklenmelidir. (Kullanım oranı için pigment pastalar tablosuna bakınız.)

 

Kap ömrü: Reçinelerin reaktivitelerine göre kap ömürleri değişir. Polyester reçineye MEK-P eklendikten sonra mümkün olduğu kadar hızlı bir şekilde uygulamaya geçiniz. Bütün polyester reçineler için genel olarak MEK-P (sertleştirici) eklendikten sonra 23 °C'de kap ömrü 8-12 dakika arasındadır. Reçinenizi bu süreden önce kullandığınızdan emin olun. Polyester reçinelerin kürlenme reaksiyonları ekzotermiktir (ısıveren). Kapta karıştırılmış reçine hızlı bir şekilde ısınır, hatta tutuşabilir. Asla MEK-P ve Kobalt eklenmiş reçineyi gözetimsiz bırakmayın. 

 

Jelleşme süresi: (Reçine vizkozitesinin, kürlenme sırasında belirli bir noktaya kadar yükselmesi, pelte kıvamına gelme süresidir). Reçine bu süre içinde kalıp üzerindeki son şekline getirilmelidir. Min 12-14 dak. dır. Hızlandırıcılı Polipol 3401-A ( Jelleşme süresi 11 dak. ) tiksotropik ve hızlandırıcılı Polipol 3401-TA –H20 (Jelleşme süresi 20 dak.) ve Polipol 3401-TA –H40 (Jelleşme süresi 40 dak.) olan versiyonları mevcuttur.

 

Kürlenme süresi: (Polyester reçineye hızlandırıcı ve sertleştirici katıldıktan sonra karışımın ekzotermik kürlenme reaksiyonunu tamamlayıp kimyasal olarak kararlı ve fiziksel olarak sert bir yapıya dönüşme süresidir) Polipol 3401 Genel Amaçlı Doymamış Polyester Reçine’nin ortalama kürlenme süresi : 25-30 dak Dolgu ve pigment kullanımı kürlenme süresini uzatır. 

 

Güvenlik Uyarısı 
Bütün kimyasallarda olduğu gibi ürün güvenlik uyarı ve dosyasını detaylı okuyunuz. Bu ürünü kullanırken dikkat edilmesi gereken nokta; Kobalt (hızlandırıcı) ile MEK-P’nin (sertleştirici) direkt temas ettirilmemesidir. Birbiri ile temas ederse, birleşim yanıcı, parlayıcı, patlayıcıdır. Her iki kimyasalda da metal ölçü kabı kesinlikle kullanmayınız. (Sitemizde bulunan mek-kobalt dozajlama kaplarını inceleyebilirsiniz.) Aynı ölçü kabını iki kimyasalda kullanmayınız. Isı kaynağının yanında bulundurmayınız. Eldiven , koruyucu gözlük takınız ve iyi havalandırılan bir alanda çalışınız. Çalışma ortamında asla sigara içmeyiniz. Uygulamanız sonrasında karıştırma kabında kalan reçineyi, ekzoterm ısısı nedeniyle tam kürlenene kadar su dolu bir kabın içerisinde bekletmeniz önerilir, bu şekilde aşırı ısınma nedeniyle oluşacak olumsuzluklar engellenir. Bu uyarıları hiçbir zaman unutmayınız. Bu ürünü satın aldığınızda sizin güvenlik uyarılarını ve dosyasını okuduğunuz ve yazılan önlemlere göre kullandığınız kabul edilmekte

Bankalara özel taksit seçenekleri :

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme »

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Alışveriş Sepetim

X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
WhatsApp Destek Hattı